SKÓRA DOJRZAŁA - Gabinet Kosmetyki Madame Bleu

Idź do spisu treści

Menu główne

SKÓRA DOJRZAŁA

TWARZ > OPISY SKÓR

Skórą dojrzałą określa się skórę po 35 roku życia. Objawy starzenia się skóry obserwujemy jednak wcześniej. Pojawienie się zmarszczek mimicznych, powolne utrwalenie tych zmian, zaostrzenie rysów twarzy, podbródka, następnie utrata jędrności, zmarszczki bruzd i fałd, wiotkość naskórka (odwodnienie skóry, nie właściwa pielęgnacja może przyspieszyć ten proces). Utrata zarysu twarzy. To tylko niektóre zmiany, które mogą być objawem starzenia się skóry. Najistotniejszymi jednak czynnikami to uwarunkowania genetyczne, zmiany hormonalne i tryp życia jaki prowadzimy, uwzględniając w to nawyki żywieniowe, stosowanie używek, niewłaściwe dobrane preparaty kosmetyczne i ich nadmiar. Należy tu przede wszystkim wymienić stosowanie łóżek solaryjnych i nadmierne opalanie w młodym wieku oraz niestosowanie preparatów ochronnych zarówno latem jak i zimą.
Skóra dojrzała wymaga intensywnego i systematycznego nawilżenia, wprowadzenia aktywnych składników odżywczych, regeneracyjnych mających wpływ na odbudowę naskórka i skóry właściwej.
Istotnym elementem zabiegów skór dojrzałych jest masaż twarzy szyi i dekoltu ze szczególnym z uwzględnieniem drenażu limfatycznego i zastosowaniem technik pozwalających odzyskać utraconą elastyczność i jędrność mięśni mimicznych twarzy. Ważnym elementem jest systematyczność i konsekwencja realizacji opracowanego planu pielęgnacyjnego zarówno w kwestii zabiegów gabinetowych jak i pielęgnacji domowej.

Polecane w zabiegach proponuję:
peelingi dostosowane do partii skóry i jej rodzaju
mikrodermabrazję,
kwasy AHA, BHA, PHA
maseczki w różnych postaciach (żelowe, kremowe, algi, płaty kolagenowe, maski gipsowe)
ampułki i serum – skoncentrowane specjalistyczne preparaty zawierające bogate składy witamin, substancji odżywczych, składników mineralnych i innych.
• preparaty bogate w składniki odżywcze, nawilżające (płaty kolagenowe z wit C, aloesem, kwasem hialuronowym)
• preparaty pozwalające regulować hydro-lipidowy płaszcz ochronny, natłuścić, uelastycznić skórę: masło Shea, olej z orzechów Macademia, olej lniany, migdałowy oraz inne przeparty w skład których wchodzą nienasycone kwasy tłuszczowe,
fosfolipidy, ceramidy, kwas hialuronowy, kolagen, elastyna, proteiny jedwabiu
mezoterapię bezigłową jako nowoczesny bezinwazyjny i szybki sposób wprowadzenia w głąb skóry substancji aktywnych.
Polecane zabiegi  – szczegóły zabiegów w zakładkach: „ZABIEGI AUTORSKIE” „ZABIEGI FIRMOWE”


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego